Skip to content

rafał berent

Cz. 1 Najważniejszy jest człowiek.

Nazywam się Rafał Berent i jestem fizjoterapeutą. Na co dzień przyjmuję pacjentów w swoim gabinecie oraz prowadzę szkolenia dla przyszłych fizjoterapeutów.

Co jest najważniejsze w fizjoterapii?

Większość z nas z pewnością skorzystała chociaż raz w życiu z sesji terapeutycznej w gabinecie fizjoterapii. Bóle pleców, ból kolan, ból głowy, przepuklina, skolioza – m.in. z takimi problemami zgłaszają się do mnie pacjenci.

W wielu przypadkach proces terapii polega na regularnych wizytach w gabinecie przez określony czas.

Jak dobrać odpowiednią terapię? Jak przełożyć zdobytą wiedzę na szkoleniach na właściwą diagnozę? Tego uczę na moich szkoleniach dla przyszłych fizjoterapeutów i kursach doskonalących dla pracujących fizjoterapeutów.

Na szkoleniach uczę w pierwszej kolejności metod komunikacji z pacjentem. Chcesz postawić pacjentowi właściwą diagnozę? Przede wszystkim…

… wysłuchaj go. Na szkoleniu nauczysz się, jak słuchać pacjenta, by pacjent czuł się wysłuchany. To, czy pacjent zdecyduje się na kontynuowanie terapii w dużej mierze zależy od tego, jak czuł się w gabinecie.

Najważniejsze jest nawiązanie relacji z pacjentem. Na moich szkoleniach uczę swoich kursantów jak być sobą jako fizjoterapeuta. Uczę swoich kursantów, jak dać się polubić pacjentowi i budować zaufanie w relacji pacjent-fizjoterapeuta. Jest to klucz otwierający kolejne drzwi prowadzące do poprawy dobrostanu pacjenta.

O co chodzi?
O tym już niedługo w kolejnym artykule.

Zadzwoń do #berentmed 605 852 707
rafal.berent@gmail.com

#fizjoterapeuta #fizjoterapia #rehabilitacja #physiotherapy #warszawa #zdrowie #fizjo #sport #healthy #czestochowa #trening #fit #physiotherapist #selfie #siłownia #pasja #fitness #motywacja #work #silesia #treningpersonalny #osteopatia #boleglowy #physio #masaż #myworld #trenerpersonalny #dietetyk #terapia #healthylifestyle