Skip to content

Najważniejsze jest zaangażowanie pacjenta w proces terapii.
Pracujemy nie z chorymi plecami czy bolącym kolanem, tylko człowiekiem, na którego ból musimy patrzeć holistycznie.
Fizjoterapeuta i pacjent powinni stanowić “duet terapeutyczny”, a głównym celem terapeuty powinna być poprawa dobrostanu jego pacjenta.

Jako terapeuci powinniśmy nieustannie kierować myślenie naszych pacjentów w stronę nieustannej pracy nad własnym ciałem i codziennym dbaniem o siebie, nie tylko “od wizyty do wizyty”. Niezmiernie ważne jest podkreślanie przez terapeutę, jak niesamowicie ważna, a wręcz niezbędna jest współpraca ze strony pacjenta, jego zaangażowanie w zalecane ćwiczenia, samodyscyplina w codziennej dbałości o swoje ciało.
Współpraca pacjenta z terapeutą jest niezbędna dla osiągnięcia pełnego sukcesu prowadzonej terapii.

Na naszych kursach uczymy w pierwszej kolejności metod współpracy pomiędzy terapeutą i pacjentem. Jak postawić właściwą diagnozę na podstawie prawidłowo prowadzonego wywiadu, właściwie zadawanych przez terapeutę pytań.

Uczymy również, jak pracować z pacjentem, który jest “przywiązany” do swojego bólu i wcale nie oczekuje poprawy kondycji swojego ciała.

Chcesz dowiedzieć się, jak pracować z pacjentami, jak prowadzić swoich podopiecznych, jak rozpoznawać wzorce myślowe w terapii?

Więcej na ten temat w kolejnym artykule.

#fizjoterapia #rehabilitacja #physiotherapy #fizjoterapeuta #masaż #warszawa #zdrowie #sport #fizjo #massage #health #student #rekrutacja #terapia #physio #fitness #fit #medycyna #running #medicine #work #gym #katowice #siłownia #polska #uczeń #therapy #poland